single-post

Hadise, hadise.com Davasını Kaybetti

3 yıl önce 2065


Geçtiğimiz sene ailesiyle kopma noktasına gelen Hadise ablası Hülya Açıkgöz’le mahkemelik olmuşlardı. Ablasını kendisi üzerinden haksız kazanç elde etmekle suçlayan ünlü şarkıcı kardeşleriyle olan ilişkisini koparmıştı. Ardından kendi domain adresi için ablasına dava açan Hadise, hadise.com davasını kaybetti!

Hadise Kardeşleriyle Çalışmayı Bıraktı

Son dönemlerin en çok sevilen şarkıcılarından olan Hadise’nin menajerliğini geçtiğimiz seneye kadar ablası Hülya Açıkgöz üstleniyordu. Ancak geçtiğimiz sene iki kardeş arasında ipler koptu. Ablasıyla çalışmayı sonlandıran ünlü şarkıcı konserlerinden kliplerine kadar sahne arkasında birlikte çalıştığı ablasını üzerinden haksız kazanç elde etmekle suçlamış ve iki kardeş arasında ipler gerilmişti. Hülya Açıkgöz ise iddialarını yalanlamış kardeşiyle olan fotoğraflarını sosyal medya hesabından kaldırmasını da “Adı üstünde benim profilim. İstediğim fotoğrafları siler eklerim. Doğru değil mi? Ruhen yeni bir sayfaya ihtiyaç vardı sanırım. Büyük bir şey aranmasın arkasında.” sözleriyle açıklamıştı.

Hadise Kardeşleri İle Tüm Bağını Kopardı!

Domain Savaşı

Yıllardır ablasıyla birlikte çalışan Hadise’nin “hadise.com” internet sitesini ablası menajerliğini yaptığı sırada almıştı. İki kardeşin arasındaki kavga ve birlikte çalışmayı bırakması bir domain savaşını başlattı. Uzun bir süredir domain adresini geri almaya çalışan Hadise sorunu ablasıyla çözemeyince olayı mahkemeye taşıdı. 3 Kasım 2004 senesinde kaydedilen hadise.com adresi için ünlü şarkıcı 2 Aralık 2019 tarihinde Belçika’daki ablasına dava açtı.

Hadise, hadise.com Davasını Kaybetti

Hadise‘nin geçtiğimiz senenin sonlarına doğru başlayan domain davası ünlü şarkıcının beklediği gibi sonuçlanmadı. 2012 yılında Hadise.com domainini Hadise’nin menajerliğini yapan ablası Hülya Açıkgöz 30.000$ ödeyerek satın almıştı. Hadise 2017 33908 numarasıyla Türkiye’de marka tescili bulunmasına rağmen davayı kaybetti. Bir süredir hadiseacikgoz.com adresini kullanmakta olan ünlü şarkıcı yola aynı adresle devam edecek.