single-post

PayPal Türkiyedeki faaliyetlerini durdurdu

4 yıl önce 1942


 

 PayPal web sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre BDDK lisansı alamayan firma 6 Haziran 2016 tarihi itibarı ile Türkiye serüvenini durdurmak zorunda kalmış. Önümüzdeki zamanlarda gerekli izinleri aldıktan sonra alışmalarına devam edeceğini açıklayan PayPal, bu tarihten sonra kullanıcılarının servis üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını bildirdi.

Firmanın kamu oyuna yaptığı bilgilendirme yazısı:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Konuyla ilgili detayları öğrendikçe aktaracağız ve haberimizi güncelleyeceğiz.